14 липня 2014 року в читальному залі бібліотеки - філії № 22 був проведений майстер - клас з виготовлення фенечек з муліне «Фенечка дружби». Його провела читачка бібліотеки Дученко Ярослава для всіх бажаючих освоїти цей вид мистецтва. Діти дізналися про історію фенечек, познайомилися з видами вузлів, виготовили для себе гарні прикраси, у тому числі і методом куміхідо.
Фенечки набули широкого поширення в середовищі хіпі, які вважають себе «дітьми квітів» (звідси любов до всього яскравого, квітчастого). Фенечки були невід'ємною приналежністю хіпі, способом самовираження.
Ідея створення фенечок була запозичена хіпі у індіанців і використовувалася як символ дружби - після обміну фенечками індіанці вважалися названими братами. Вважалося також, що той, кому подарували браслет, повинен носити його, поки він не порветься сам.
У наші дні фенечки використовуються просто як прикраса, їх зазвичай плетуть в якості подарунка для певної людини, з урахуванням його характеру, пристрастей, свого власного ставлення до нього. Часто їх дарують на день народження. Раніше вважалося, що їх не можна продавати, але ось уже багато років фенечки можна побачити у продажу.
Зважаючи на свою універсальність фенечку може носити як представник жіночої статі, так і чоловічої.
Щось схоже на фенечки плели і слов'яни. Частіше це були різного роду візерунки на рукавах, які, за повір'ям слов'ян, відганяли злих духів.
Хочете навчитися плести ці оригінальні прикраси своїми руками? Тоді - вперед! Ви вразите своїх подружок і друзів, блиснувши перед ними приголомшливими знаннями в області плетіння, завжди будете в центрі уваги, демонструючи результати своєї творчості. Привітати зі святом рідних і знайомих ви зможете, піднісши їм подарунок, зроблений своїми руками. Приходьте до нас, і скоро ви станете неперевершеним професіоналом у сфері виготовлення фенечек.