- О Харьков, Харьков, твои улицы,
Они ясны и без огня.
Булат Окуджава «Разговор с Харьковом»
Бібліотека-філія №11 вітає всіх харків'ян та гостей Харкова з днем міста. Саме 23 серпня 1943 року Харків було остаточно визволено від німецько-фашистської окупації. Окупаційна влада керувала містом 641 день. Після війни від довоєнного Харкова залишись одні руїни, а зараз Харків є одним із найкрасивіших мегаполісів України.
Перші поселення на території сучасного Харкова були зафіксовані ще в давнину. Розкопки археологів свідчать, що тут проживали різні народи: скіфо-сарматські, черняхівські племена, половці, східнослов'янське плем'я сіверян. У VIII столітті на місці майбутнього Харкова слов’яни заснували поселення, яке в Х столітті стало відомим під назвою Донець. В літописних джерелах перша згадка про Донець датується 1185 роком. Один з епізодів поеми «Слова о полку Ігоревім» пов’язаний з цим містом. Герой твору, новгород-сіверський князь Ігор Святославович, перебував тут після полону. Місто Донець було зруйновано в середині XIII століття ордою хана Батия. Після чого територія довгий час пустувала, та отримала назву Дике поле.
В середині XVII століття Дике поле почали заселяти українські козаки й селяни, що втекли від національно-релігійного та соціального гніту польських панів з Придніпровської і Західної Україні, вони вважаються засновниками міста Харків.
Про походження назви міста існує кілька версій. Одна з них говорить, що Харків - трансформована назва від Шарукань, половецької столиці, яка була на цих землях, інша пов'язана назву з ім'ям ватажка перших українських переселенців в середині XVII ст. Харка (Харитона). Найбільш поширеною є версія, що свою назву місто отримало від річки Харків.
До дня міста Харкова бібліотека-філія № 11 підготувала медіа-презентацію «Рідний Харків, вируй і мов сад розквітай…» Приємного перегляду!