До Дня Державного Прапора України: Інформаційний калейдоскоп
Державний Прапор є одним із державних символів країни. Це стяг правильної геометричної (частіше прямокутної) форми із спеціальним забарвленням. Кольори прапора відбивають національні традиції, які ідентифікують певну територію протягом тривалого історичного періоду. Прапор є невід`ємним атрибутом будь-якої країни.
Національним символом України є блакитно-жовте полотнище. Однак, прапор нашої країни не завжди мав такий вигляд. Його еволюція відображає багатовікові процеси розвитку України як держави, а українців як нації.
Державний прапор України, у тому вигляді у якому ми його знаємо, було затверджено 28 січня 1992 року, коли Верховна Рада України ухвалила постанову «Про затвердження державним прапором України Національного прапора». У ній зазначається: Державний Прапор України «являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої — синього кольору, нижньої — жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3».
День Державного прапора України відзначається щороку 23 серпня. Дата була обрана на згадку про події 1991 року, коли до будівлі Верховної Ради група народних депутатів внесла синьо-жовтий стяг.
Це свято є відносно новим і було засноване указом другого президента України Леоніда Кучми «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004 року. Встановлене воно з метою виховання поваги громадян до державних символів України.
За добу до святкування Дня Незалежності України, 23 серпня відзначається День державного прапора. До цього свята бібліотека-філія № 11 підготувала інформаційний калейдоскоп «Наш прапор житнім золотом цвіте; Він —символ незалежної держави». Приємного перегляду