В Україні налічується близько 14 тисяч пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і понад 1000 об’єктів паркового мистецтва. Архітектурне багатство України помітно в будь-який її точці.
Харків місто з унікальною архітектурою, бо тут поєднуються архітектурні споруди від козацької доби до сучасності.
Активна забудова міста почалася з XVII століття. Відтоді Харків виконував роль центру різних адміністративних одиниць: Слобідської губернії, Харківського намісництва, Харківської губернії, що сприяло швидкій розбудові й розвитку міста. У XIX столітті з’явився поділ на стару й нову частини міста. У той час відкрили міський історичний музей, перші банки, зведено просторі площі, котрі і зараз є однією з візитівок міста.
В історії харківської архітектури 20 — 30-ті роки ХХ століття стали знаковими. Саме у цей період постали, одні з найвідоміших, символи Харкова, такі як комплекс будівель Держпрому в стилі конструктивізму, район Харківського тракторного заводу (ХТЗ), кооперативні будинки, найвідомішим з яких став будинок «Слово».
Наразі в місті співіснує архітектора різних епох.
Свято День архітектури України відзначається щороку 2 липня. Воно було засновано 17 червня 1995 року відповідним Указом Президента. Свято було встановлено «на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проектних організацій і місцевих органів містобудування та архітектури».
До Дня архітектури України бібліотека № 11 підготувала віртуальний путівник місцями Харкова. Приємного перегляду!