Конституція – це найважливіший документ держави саме на ній ґрунтується подальше існування країни.
28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила Конституцію, за якою живе українське суспільство. Процес створення нової Конституції України тривав довгі 6 років, розпочався він із прийняттям Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 р. У той час відбувся розпад СРСР, після чого уряд України 24 серпня 1991 року розробив Акт проголошення незалежності України.
У жовтня 1990 року було створено Конституційну Комісію, задля створення Проекту Конституції. Проект було створено і вже в 1992 році відбулося його всенародне обговорення, а 26 жовтня 1993 року було запропоновано його остаточний варіант. Після чого процес прийняття Конституції зупинився майже на рік. У листопаді 1994 році, після дострокових президентських і парламентських виборів, народні обранці створили нову Конституційну комісію.
8 червня 1995-го між Президентом і Верховною Радою був підписан Конституційний договір про організацію державної влади та місцевого самоврядування на період прийняття нової Конституції України.
Наприкінці червня 1996-го ситуація загострилась. Рада національної безпеки і Рада регіонів при Президентові України різко засудили будь-які зволікання з прийняттям Конституції. Президент призначив референдум щодо прийняття Конституції на 25 вересня. Наступного дня Верховна Рада прийняла постанову «Про процедуру розгляду проекту Конституції України в другому читанні». О 9:18 ранку 28 червня 1996-го країна отримала нову Конституцію.
Чинна Конституція не є першої для України. Можна вважати, що Конституційний процес в нашій країні розпочався ще с часів Київською Русі біля його витоків лежить збірка стародавнього українського права «Руська Правда», а також відомі історичні пам'ятки правової культури України — «Литовські статути», акти періоду козацької держави Богдана Хмельницького «Березневі статті». У XVIII столітті Пилипом Орликом була створена перша Конституція в Європі, яка має назву «Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького». У ХХ столітті під час української революції 1917-1921 рр. Центральною Радою України було прийнято Конституцію Української Народної республіки, але втілити її у життя не вдалося, бо владу захопив Павло Скоропадський. У той самий час уряд Західно-української народної республіки розробляв Проект власної Конституції. Українська революція закінчилась перемогою Радянської влади після чого Україна отримала у період з 1919 – 1990 рр. 4 Конституції, які базувалися на 4 Конституціях СРСР.
До Дня Конституції України бібліотека № 11 підготувала віртуальну виставку-адвайзер «Конституція —правовий оберіг держави». Приемного перегляду!