Чорно́бильська катастро́фа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України (колишньої УРСР), сталася в ніч на 26 квітня 1986 року. Руйнування мало вибуховий характер, реактор було повністю зруйновано і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
Ця катастрофа назавжди змінила долі багатьох людей, яким довелося покинути рідні оселі. Загинуло багато чорнобильців – ліквідаторів. За різними даними, від 600 до 800 тисяч осіб зі всього СРСР брали участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС. Від 4 до 10 тисяч осіб загинули від наслідків вибуху. Понад 70 тисяч стали інвалідами. Під радіоактивне випромінювання потрапило 1,9 млн людей в Україні. Загалом – 8,4 млн осіб у Білорусі, Росії, Україні та інших країнах, зокрема, Європи. Було евакуйовано 47 500 жителів Прип’яті. Зараз у зоні відчуження проживає 140 осіб – так званих самопоселенців.
Люди повинні пам'ятати про Чорнобиль заради майбутнього, знати про небезпеку радіації і робити все, щоб подібні катастрофи ніколи більше не повторювалися.
Літературу про Чорнобильську катастрофу ви можете знайти у бібліотеці імені Петра Панча.