Протягом довгих століть різні українські землі перебували у складі різних держав – Росії, Польщі, Австро-Угорщини. Лише на початок ХХ століття склалися передумови для об’єднання різних регіонів України в едину державу.
Перша спроба об’єднання українських земель мала місце після розпаду Російської та Австро-Угорської імперій, в буремні роки революції та громадянської війни. Українська народна республіка в Подніпров’ї та Західно-українська народна республіка в Галичині, які сформувалися наприкінці 1918 року, опинилися у дуже складній економічній та військово-політичній ситуації. Єдиним виходом з цього становища виявилося об’єднання українських республік в Єдину Соборну Українську державу. Урочиста церемонія воз’эднання відбулася 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в присутності десятків тисяч киян.
На жаль, Соборна Україна проіснувала менше року і пала під тиском більшовиків та внутрішніх протиріч, але збирання українських земель в єдину країну вже неможливо було припинити. Воно продовжувалося под егідою більшовицької влади, і через кілька десятирічь сформувалась Соборна Україна у сучасних кордонах.
Бібліотека-філія № 11 підготувала для вас віртуальну виставку-панораму "Моя Україно - Батьківщина єдина".
Приємного перегляду!