З 15 по 20 вересня 2020 року відбувся (онлайн) ХІ Львівський міжнародний бібліотечний форум «Бібліотекарі: хто ми є?» Співробітники Центральної міської бібліотеки ім. В. Г. Бєлінського взяли участь в бібліотечному форумі. Організатори: Українська бібліотечна асоціація, Громадська організація «Форум видавців», Львівська обласна бібліотека для дітей.
Питання, що обговорювалися: «Бібліотекар: непроговорене та неусвідомлене»; «Бібліотекар: діалоги про майбутнє»; «Бібліотекар чи ...??? Кого і як готують сучасні заклади вищої освіти»; «Імідж бібліотекара в освітньому просторі: злам стереотипів»; «Бібліотекар: вийти за межі» (дистанційні послуги бібліотек в умовах карантину); «Бібліотекар цифрової доби: у лабіринті відображень»; «Мистецтво бути бібліотекаром у часи кризи»; «Діалог про бібліотеки та бібліотекарів».
Теми найактуальніші. Поза всяким сумнівом, що майбутнє світу залежить від читання. Де там місце бібліотекара? Бібліотеки завжди ворота в майбутнє. Чи стануть бібліотекарі провідниками? Виклики, з якими зіткнулася бібліотечна професія - мало молодих фахівців і імідж, який не відображає сучасні бібліотечні послуги.
Пандемія вірусу показала, що світ може змінитися досить швидко і бібліотеки можуть грати іншу, більш важливу роль в суспільстві. Епідемія поставила бібліотеки в ситуацію необхідності швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Це стало для бібліотечних установ випробуванням на життєздатність і стійкість, а для кожного бібліотечного фахівця - на затребуваність і професіоналізм.
Зараз ключовими стають безперервне навчання, нові компетенції, нові виклики. Сучасний бібліотекар - публічна особа. Інформаційний аналітик, менеджер, культуролог, "івентолог", програміст, блогер... Якими компетенціями він повинен володіти? Яким його бачать роботодавці і користувачі бібліотек? Що про бібліотечну професію думають абітурієнти? І як нові виклики реагує система освіти?