11 травня 2019 року в бібліотеці-філії №22 відбувся літературно-музичний вечір «Поезія вогняних років», присвячений Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і 95-річчя від дня народження відомої поетеси-фронтовички Юлії Друніної.
Доля розпорядилася так, що ім'я і доля цієї тонкої, розумної, сміливої і красивої жінки виявилися назавжди пов'язані з війною. Хоча вірші вона почала писати ще в шкільні роки, саме війна сформувала її як поета і стала лейтмотивом її творчості.
Вона сказала про себе: «Я родом не з дитинства, з війни ...». І це було правдою. Ніби й не було дитинства. Ніби відразу - війна, перше і найяскравіше враження життя. Як у інших - любов. У Юлії Друніної теж була любов. Але війна затуляла все. Велика частина її віршів - на військову тему, і ця тема проходить через всю творчість поетеси і через двадцять, і через тридцять, і через сорок років після війни. Війна пробудила колись її душу - і ятрила пам'ять до останнього дня, коли Юлія Володимирівна сама вирішила, що пора йти з життя ...
В гостях у читачів бібліотеки були відомі харківські поети Валерія Білоус і Леонтина Красношапка, автор і виконавець Юрій Правдін. Звучали вірші поетеси-фронтовички, пісні на її вірші. З великим інтересом присутні переглянули відеозаписи виступів Юлії Друніної, познайомилися з перекладами її віршів на українську мову Леонтини Красношапки. Про життя і нелегку долю Юлії Друніної присутні на вечорі дізналися з мультимедійної презентації, підготовленої співробітниками бібліотеки.
Про війну ніхто не може написати краще, ніж той, хто через неї пройшов. Здавалося б, війна і вірші - речі несумісні, але Поет завжди залишається Поетом. Тому не вичерпується інтерес до життя і творчості Юлії Друніної.