«Ти зніми, зніми мене, фотограф, прояви ж так своє вміння! Щоб на фото я була щасливою...
Так зніми, зніми мене, фотограф, щоб я навіть викликала заздрість радістю своєю й оптимізмом ...» - співалося в одній дуже популярній пісні.
Фотограф повинен бути майстром, щоб зняти хороший репортаж, зуміти в декількох кадрах відобразити все те, що було цікаво, видовищно, запам'ятовуюче!
Репортажна фотографія повинна говорити, кричати, плакати, сміятися! Не повинно бути «мовчазних» фотографій. Завжди потрібно думати, що хочете сказати знімком.
Поради початківцям фоторепортерів, якими і є співробітники бібліотек дала Ольга Володимирівна Терещенко, заступник директора ЦБС Слобідського району, керівник творчої фото відео майстерні «ArtLab».
Перше, що потрібно зробити, це скласти для себе план-завдання на фотозйомку, але використовувати і позапланові цікаві сцени, які прикрасять репортаж.
Вдалий ракурс - половина успіху. Потрібно бути мобільними, тобто одночасно в кількох місцях.
Знімати не тільки на сцені, а й у глядацькому залі. Емоції глядачів передають атмосферу заходу.
Обов'язково робити загальні плани, середні і великі.
Правила композиції працюють для всіх видів фотографії, включаючи репортажну. Не забувати одне з основних правил - правило третин.
Не забувати про кадрування, яке може зробити з начебто невдалою фотографії відмінний знімок.
Цікаво, захоплююче, з різними прикладами ми почули про фоторепортажі. Ну, а коли самі стали знімати, це було весело!
Вдалі знімки, менш вдалі ... Всі зроблені фотознімки розглянули, всі помилки розібрали, рекомендації, поради, побажання почули.
Звичайно, ми ще далеко не майстри фотографії, але гадаємо, що майстер-клас «Події в кадрі. Як зняти хороший репортаж. Основні правила і поради », що пройшов в ЦМБ Бєлінського 20 лютого 2019 року, пішов всім на користь, і фоторепортажі заходів, що проходять в бібліотеках, зацікавлять користувачів Інтернет.