У теплий весняний день 21 квітня 2018 року в читальному залі бібліотеки-філії №22 відбулася зустріч членів Клубу Цікавих Зустрічей «У колі друзів» з етнографом, кандидатом історичних наук, доцентом Харківської державної академії дизайну і мистецтв Сушко Валентиною Анатоліївною.
Для українців весна здавна вважалася особливим часом року. З нею пов'язано багато обрядів і традицій, і саме в цю пору відзначалося найбільше веселих і світлих свят. Про найцікавіші з них і розповіла присутнім наша гостя.
Прихід весни в давнину означав набагато більше, ніж сьогодні. Це була не просто поява зелені та квітів, пташок і сонця. Це була перемога життя над смертю, світла над темрявою, радості над сумом. Ще за часів язичництва весна була найбільш шанованим божеством. Наші предки уявляли її в вигляді юної діви - на тілі вишиванка, в волоссі - перші весняні квіти.
Присутні з великим інтересом дізналися про традиції святкування головного весняного свята - Воскресіння Христового або Пасхи і про його головний символ - яйце-крашанку. Воно було символом зародження життя, тому наші предки вірили, що саме яйце зможе прогнати злих духів і нечисту силу. Яйцями ворожили на врожай, багатство, плодючість худоби, викочували хвороби. З прийняттям християнства на Русі яйце стало ще більш важливим символом. Яйця фарбували і розмальовували, даруючи один одному, як символ нового життя, пробудження і воскресіння.