З 17 по 24 лютого 2018 року в бібліотеці-філії № 22 проходила персональна виставка Вікторії Мусатової «Лялька-мотанка - одвічна берегиня роду».
Ляльки - мотанки - давні родові обереги українців. Вони уособлюють собою єднання сімейних зв'язків багатьох поколінь. Перші вузлові ляльки (мотанки) з'явилися приблизно 5000 років тому. Мотанка - символ добра і благополуччя, символ надії на краще і сильний сакральний предмет.
Сама назва ляльки - «мотанка» походить від поняття «мотати», а загальний вигляд такої ляльки є фігуркою людини, як правило жіночою або дитячою, виготовлену з шматків тканини. Частини тіла такої ляльки з'єднувалися вузликами. Кожна лялька є унікальним твором майстра. У давні часи мотанка виконувала важливу функцію оберега і талісмана для сім'ї.
Автор робіт Вікторія Мусатова щодня зустрічалася з відвідувачами виставки, знайомила їх з історією створення ляльок. Традиції і технологія їх виготовлення в їхній родині передаються з покоління в покоління. Ляльки Вікторії Мусатовой вражають красою і багатством одягу. Їх одяг виготовлений з дорогих тканин, прикрашений вишивкою бісером, розшитий гарними візерунками. Вважається, що цією красою лялька привертає до себе увагу вищих сил і стає захистом і оберегом господині або домашнього вогнища.
Відвідувачі виставки дізналися багато нового і цікавого про історію мотанок, особливості їх створення, символіку кольорів. Вони мали можливість не просто побачити, а й потримати в руках ляльок - мотанок, сфотографуватися з ними. Для когось це оберіг, для когось - красивий предмет інтер'єру або подарунок до свята.
Бібліотека-філія № 22 дякує Вікторії Вікторівні за організацію і проведення виставки і за чудовий подарунок - оберіг для бібліотеки.