День Святої Трійці святкується всіма християнами нарівні з Великоднем і Різдвом. На Трійцю православні священики здійснюють богослужіння в особливому смарагдово-зеленому вбранні. Саме свято оповито ароматами м'яти, аїру, любистку...
В Україні Трійцю називають ще Зеленими Святками, бо хати й храми прикрашають зеленими гілками, травами, квітами. Трави і квіти збирають жінки, а гілки дерев для прикраси будинку і двору - чоловіки. Вони ж косять траву і аїр, щоб вистелити ними підлогу. В особливій пошані на Трійцю гілки клена, дуба, липи, тополі, вільхи. З трав - аїр болотний, лепеха, татарське зілля. Вважається, що їх аромат привертає в будинок добрих духів, чистить повітря, виганяє хвороби. У гілках же дерев, за повір'ями, ховаються душі померлих родичів, які прилітають до живих.
Зелені Святки - час гостей і сватань - «на Трійцю - заручини, на Покрова - вінчання». Троїцькі страви славляться великою кількістю зелені, яєць. Існує, навіть, давній звичай красити до Трійці яйця в зелений і жовтий колір.
А для збереження сімейного щастя було прийнято готувати троїцьку яєчню: два яйця, що були знесені куркою в четвер, смажили, тричі промовляючи молитву до Пресвятої Трійці, додавали сіль, щедро посипали цілими гілочками зелені і цілою (різати і рвати не можна), викладали на блюдо між двома скибками освяченого в церкві круглого житнього короваю. З'їсти таку яєчню треба було удвох з коханим чоловіком бажано на природі під берізкою. Також на Трійцю варили киселі з першими ягодами, робили кутю, накривали рясний стіл.
На Трійцю під час церковної служби прийнято було плакати, щоб сльози падали на принесений для освячення букет з трав і квітів. Такий букет потім засушували.
В Україні здавна Трійця вважалася своєрідним Днем Землі, турбувати її в цей час було не можна. Жінки підгодовували землю, залишаючи після спільної трапези на природі, шматочки їжі. На Зелені свята задобрювали русалок і мавок, залишаючи їм на річці зелені крашанки і віночки.
Про ці та інші традиції дізналися школярі ліцею 149, які проводять перші дні канікул в літньому таборі. На фольклорне свято, присвячене Дню Трійці, вони зібралися в ЦДБ ім. Петра Панча 2 червня 2017 року. Після розповіді про звичаї святкування Дня Трійці в Україні, вони слухали «Страшні історії на Трійцю», грали в національні ігри «Птах без гнізда», «Голуби», та ін. Як і повинно бути на радісне свято Трійці – було цікаво та весело.