24 травня в світі відмічають День слов’янскої писемності. Перший історик слов’янської писемності болгарський чернець Чорнорізець Храбар у книзі «Сказання про письмена» розповідає про два етапи розвитку слов’янського письма.
Перший – це коли слов’яни ще були язичниками і читали та ворожили за допомогою своїх писемних знаків, і другий – коли вони хрестилися і почали користуватися римськими і грецькими письменами. Прямим попередником слов’янської мови був алфавіт, створений просвітниками братами Кирилом і Мефодієм. Існує два різновиди старослов’янських писемних знаків – кирилиця і глаголиця. Ми зараз користуємося кириличними знаками.
На зародження та розвиток саме української мови існує два погляди. Перший – що вона виникла після розпаду давньоруської мови і 14 сторіччі, і другий – вона походить від праслов’янської мови, розпад якої почався в 7 сторіччі. Зараз українська мова функціонує як державна мова, якої користуються українці по всьому світові.
До дня слов’янської писемності ЦДБ ім. Петра Панча проводила літературне свято «Слово до слова і зложиться мова…». На цьому святі були присутні учні 6 «А» класу СШ №159, які дізналися про історію походження слов’янської писемності взагалі та української мови безпосередньо, передивилися на комп’ютері зразки прадавніх алфавітів. Потім були мовні вікторини «Відшукай потрібне», «Найуважніший редактор». «Побудуй сюрприз», де учні із захопленням відповідали на запитання та виконували різні завдання. Наприкінці всі переглянули книжкову виставку «Мова моя колинова…».