28 листопада 2016 року у бібліотеці ім. В. Г. Бєлінського відбувся міський семінар «Бібліотека: спілкування реальне і віртуальне». Повний зал — були присутні 40 чоловік.
«Родзинка програми» — Олег Соцков, методист сектора інновацій ХДНБК, розповідав, як зробити привабливими, цікавими та затребуваними сторінки бібліотек в соцмережах. Розбирали ситуацію на прикладі Фейсбук:
— Реєструвати сторінку бібліотеки в ФБ через особисту сторінку модератора;
— Визначити, для якої цільової аудиторії працює сторінка бібліотеки в тій чи іншій соцмережі;
— При написанні постів користуватися «тригерами» — смисловими «гачками» — для залучення уваги і зацікавленості;
— Максимально спрощувати і скорочувати інформацію — довгі і нудні тексти ніхто не читає;
— Використовувати гумор — спілкування в соцмережах має бути веселим і невимушеним;
— Якісні, яскраві фото і відео що привертають увагу — головні атрибути будь-якого посту;
— Інформація для соцмереж — це телеграма читачеві, вона повинна бути змістовною, короткою, цікавою, свіжою та актуальною.
Наталя Саліна, зав. сектором розвитку і зв'язків з громадськістю ХОДБ, обговорила з колегами роботу сайтів дитячих бібліотек: дизайн, навігацію, віртуальні виставки, он-лайн консультації.
Закріплюючи теорію, працювали в групах. Для мозкового штурму вибрали чотири питання, які стосуються інтернет-спілкування бібліотек:
- Що заважає популярності бібліотек в соцмережах?
- Як залучити до бібліотечної сторінки більше користувачів?
- Як зацікавити користувачів ставити like?
- Як зробити бібліотечний сайт цікавим?
Основний висновок «колективного розуму»: бібліотеки оформляють свої сайти і соціальні сторінки за принципом «звіту про виконану роботу»: строго, серйозно, об'ємно. Але! Функція соцмереж розважально-інформаційна, тому інформація повинна бути: коротка, весела, цікава; з фото і відео; інтригуюча; навчальна; з питанням, на яке хочеться відповісти; своєчасної; з миттєвим зворотним зв'язком.
Ми дякуємо всім учасникам і спікерам: Мілу Машнову, Анну Абрамову, Лейлу Байрамову, Марину Вострикову, Світлану Горду, Ірину Серенко.
Щиро радіємо співпраці. Чекаємо всіх у гості!