Народжена на Харківському Тракторострое і діюча нині в ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського обласна літературна студія «Нива» 6 грудня 2015 року, відсвяткувала свій 85-річний Ювілей. Студійці різних поколінь порадували відвідувачів цікавими оповідками про свою дивовижну історію, різноманітною ексклюзивною відеохронікою, великою і яскравою літературно-музичною програмою. Цю найстарішу на Україні студію не даремно називають легендарною, адже вихованцями даного творчого об'єднання стала ціла плеяда знаменитих письменників, у тому числі - лауреатів Державної премії СРСР і Шевченківської премії України ...
До кінця вісімдесятих років минулого століття студія належала тракторному заводу, і розміщувалася в приміщенні бібліотеки ХТЗ. Студія процвітала. А потім її спіткала руйнівна доля союзної держави. Та, на щастя, ненадовго. Відродженням творчого колективу на громадських засадах зайнялися колишні студійці на чолі з професійним газетярем і педагогом Миколою Купина, членом Спілок журналістів СРСР та України. Тоді ж, у січні 1992-го, оновлена хатезевская студія і отримала ємну поетичну назву «Нива».
Літератори об'єднання копітко працювали над вдосконаленням професійної майстерності, тому їх старання незабаром були винагородженні публікаціями в різних друкованих органах, увагою і любов'ю телеглядачів, радіослухачів, учасників мистецьких заходів колективу. А потім з'явилися і перші авторські книги - тих, хто ніколи не прагнув і не був серед пестунів творчих доль. Постійний пошук пристанища для занять, майже повна відсутність будь-якої фінансової допомоги для публікації творів ... Все на винятковому власному ентузіазмі і все за свій рахунок. І в таких несприятливих умовах потужна і популярна студія зуміла виховати чимало яскравих творчих особистостей, які й склали основу виниклої в 1997 році на її базі громадської організації, широко відомої сьогодні серед читачів і користувачів Інтернет як Спілка письменників «Сиверко».
Нинішній період розвитку легендарної студії - це етап її нового зльоту і нового розквіту в стінах ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського. І нового поповнення молодими і обдарованими особистостями.
Живи, студія, розвивайся і будь щасливою!