Перейти на украинский язык Перейти на английский язык

Український центр «Мова калинова»

 

       Культура України формувалась протягом тисячоліть. Вона увібрала в себе стародавній слов’янській світ, унікальні особливості стилю давньоруського періоду, вишуканість пізнього середньовіччя і, звичайно, тенденції сучасного світу.  

           Українська культура – продукт творчого розвитку людини і охоплює всі сторони її життя: мову, міфи, легенди, казки, музику, пісні, архітектуру, ремесла, рукоділля, живопис, літературу…, все те, що ми називаємо культурною спадщиною.

        Століттями Україна існувала саме в культурі й культурою вижила. Після здобуття Україною незалежності головним завданням для свідомих українців стало відродження, поширення, збереження та розвиток надбань нашої нематеріальної культурної спадщини.

           Українська мова – мова нашої Батьківщини, наша офіційна державна мова. Мова – це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників. У її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. Без рідної мови жодна людина не здатна почуватися повноцінною частиною свого народу, його історії та культури. Знання рідної мови свідчить про високо освіченість, духовність, культурність людини. Рідна мова обслуговує всі сфери діяльності суспільства. Нею спілкуються в державних установах, в освітніх та культурних закладах. І якщо людина проявлятиме незнання мови або неповагу до неї, то вона викликатиме неприязнь. Мова – це дуже потужна зброя і захист нашої держави, знати і поважати рідну мову повинен кожен свідомий громадянин.

             Проект «Український культурологічний центр «Мова калинова»» – це певний комунікативний простір куди може прийти кожен, хто хоче спілкуватися українською мовою; це простір що об’єднує усіх шанувальників української мови, літератури та історії з метою створення умов для вивчення та вдосконалення володіння українською мовою та різнобічного спілкування.  

              Проект «Український культурологічний центр «Мова калинова»» розпочинає свою діяльність з листопада 2021 року на базі Центральної міської бібліотеки ім. В. Г. Бєлінського з метою:

- вивчення та вдосконалення володіння українською мовою;

- популяризації літературних творів українських авторів;

- ознайомлення з новинками сучасної української літератури, надання підтримки літераторам-початківцям, які хочуть вивчати рідну мову та усім охочим.              

            Діяльність проекту «Українського культурологічного центру «Мова калинова»» спрямована на надання дієвої допомоги в опануванні та вдосконаленні навичок спілкування українською мовою, написання літературних творів рідною мовою, розкритті потенціалу особистих можливостей  та різнобічне спілкування.              

              Головним завданням проекту є:

- виховання любові та поваги до української мови;

- підняття гідності до української мови та до спілкування рідною мовою;

- боротьба за очищення української мови від русизмів та вживання не нормативної лексики; 

- створення умов для вивчення  та вдосконалення володіння українською мовою, творчого, інтелектуального і духовного розвитку.

              В рамках проекту «Український культурологічний центр «Мова калинова»» працюватимуть: 

             «Школа української мови» - спрямовує свою роботу на наданні підтримки та дієвої допомоги творчим особистостям, які хочуть удосконалити свої знання української мови. У програмі і питання з українського правопису, і принципи наголошення слів, і поповнення лексичного запасу, і написання творів та декламування віршів. Такі заняття сприятимуть розкриттю творчого потенціалу, нададуть допомогу у самостійному навчанні. До участі у роботі залучатимуться провідні фахівці Харкова – вчителі української мови та літератури, лінгвісти, краєзнавці, перекладачі та літератори. Відбуватимуться цікаві зустрічі з відомими харківськими поетами, письменниками, акторами. Планується активна співпраця з літературними об’єднаннями та літературними студіями Харкова.

                Керівник – вчитель вищої категорії Катерина Бойко.

          Літературна студія «Джерело» – пропонує членам Українського культурологічного центру «Мова калинова» спілкування у живому форматі – це і обговорення актуальних проблем українського суспільства, питань культури та освіти, цікаві заняття та тест-програми з української літературної мови, практичні заняття та майстер-класи з української літературної мови. Цікаві дискусії – допоможуть розвинути навички зв’язного викладу думок, мовлення, комунікації, розширити словниковий запас, реалізувати свої мовні потреби, невимушено провести час в колі цікавих людей. Доречною буде і професійна допомога у редагуванні літературних творів українською мовою та у фахових перекладах. Зустрічі з харківськими акторами, поетами та письменниками, інтелектуальні диспути, літературні вікторини та конкурси зроблять спілкуванням цікавим та приємним.

               Керівник – поетеса, письменниця та перекладачка Леонтина Красношапка.

         «Майстерня сучасної української літератури» - надає допомогу літераторам-початківцям у грамотному та гармонійному створюванні сучасної української літератури, визначенні критеріїв мовної чистоти та уникання не нормативної лексики в літературних творах, формуванні літературного смаку на кращих примірниках української літератури. Формат роботи «Майстерні сучасної української літератури» – це дискусійний клуб, де кожен зможе висловити свою думку, що до розвитку сучасної української літератури, поділитися своїми ідеями та поглядами.

              Керівник – літераторка, завідувачка відділом Центру культури та мистецтва Олена Бондарчук.

            У рамках проекту «Український культурологічний центр «Мова калинова»» плануються заняття з вивчення та вдосконалення української мови в цікавій та доступній формі, навчальні майстер-класи провідних фахівців Харкова, зустрічі з відомими українськими поетами та письменниками, істориками, краєзнавцями, акторами та перекладачами.

             Відповідальні виконавці

1.Абрамова Ганна Анатоліївна –  Головний бібліотекар ЦМБ ім. В.Г.Бєлінського

2. Бойко Катерина –  Керівник «Школи української мови» вчитель вищої категорії

3. Красношапка Леонтина –  Керівник літературної студії «Джерело»,   поетеса, письменниця та перекладачка

 4. Бондарчук Олена –  Керівник«Майстерні сучасної української літератури»,  літераторка, завідувачка відділом Центру культури та мистецтва

На нашому сайті з'явився ресурс, який допоможе знайти найближчу до вас бібліотеку, дізнатися, як з нею зв'язатися і скористатися її послугами. Будемо ближче в цифровому і реальному світі!
Календар подій
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Банери партнерів

Проверка тИЦ и PR
Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського

Адреса: Україна, Харків, 61058, вул. Данилевського, б. 34
Телефон: (057) 705-19-90.
Телефон: +38 097-158-98-41.
E-mail: citylibbelin@gmail.com
Розклад роботи - з 10.00 до 18.00
Вихідний день – вівторок, влітку: субота та неділя
Санітарний день – останній день місяця
Детальна контактна інформація
©Copyright ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського
2011-2024