У Центральній дитячій бібліотеці - виставка «Лялька-мотанка - одвічна берегиня роду». Література на виставці ділиться досвідом майстринь. Олександра Найден «Українська народна лялька», Ольга Тарасова «Таємнчий світ ляльки-мотанки», Тетяна Лукашенко «Українські обереги своїми руками».
Запрошуємо творчих читачів взяти участь та розмістити свої авторські роботи на поличках виставки.
Ляльку-берегиню створили понад 5 тисяч років тому. Це – не просто дитяча іграшка, це – витвір мистецтва. Народна лялька дуже екологічна, духовно чиста, образна і символічна. Українська мотанка - це ошатна вдягнена та оригінально прикрашена лялька. Здавна у кожній українській родині така лялька виконувала роль оберега, була символом жіночності та мудрості. За повір'ям, саме вона берегла сімейний затишок, добробут та захищала від злих сил.
Майстриня передавала ляльці свій настрій, думки та енергію. Важливо, що ляльку-оберіг створювали відразу цілком, тобто майстрині не дозволялося відволікатися та переривати творчий процес. Здавна вважали, що мотанка могла приносити лише добро. Українська лялька-мотанка повинна мати обов'язкові елементи одягу, у яких є певне значення. Спідниця символізує землю, сорочка - позначає три часи: минулий, теперішній та майбутній; обов'язковими атрибутами є вишиванка та намисто, які уособлюють достаток. Головний убір - очіпок, стрічка чи хустка - символізує зв'язок із небом.