До 120 річчя від дня народження видатного майстра української прози ХХ століття Уласа Самчука у Центральній міській бібліотеці - літературна година «Український Гомер», де відвідувачі дізналися про життєвий і творчий шлях письменника, якого сучасні критики за створення неповторної художньої панорами своєї епохи назвали Гомером ХХ століття.
Улас Самчук показав рідний народ у часи великих випробувань та один із перших розповів світові про трагедію Голодомору 1932-1933 років. На книжковій виставці відвідувачі знайомилися з творчим доробком письменника.
Роки життя Уласа Самчука збігаються з часом історичних потрясінь.
У своїх творах Самчук показує покоління, які пройшли через вир світових війн, революції, колективізації, голодомору, сталінських репресій, чим спонукає вдумливого читача до пошуків відповіді на питання про причини наших національних драм, особливості національного характеру, місце українського народу серед інших народів світу. Його твори друкувались у різних країнах, де живуть українці, крім рідної України... І тільки в незалежній Україні стало відомо, що Улас Самчук створив цілу бібліотеку блискучої прози, перлинами якої стали його твори: «Марія», «Гори говорять», «Юність Василя Шеремети», «Темнота», роман-епопея «Волинь».