До 65-річчя від дня народження Марії Василівни Матіос у Бібліотеці-філії № 17 для людей з порушенням зору - презентація книги «Черевички Божої матері. Вирвані сторінки з буковинської саги». Читачі мали змогу познайомитися не тільки з трагічною історією буковинської землі червня-липня 1941 року, а й поділитися враженнями від прочитаної книги Марії Матіос.
Сама назва книги повертає нас обличчям як до життя буковинців так і до життя самої письменниці. Марія Матіос народилася в селі Розтоки Чернівецької області в гуцульській родині. За словами самої письменниці її світогляд формували «насамперед батьки і ще раз батьки і їхній життєвий приклад». Авторка 7 збірок поезій, 19 прозових книжок, її називають «другою Лесею Українкою», навіть – «Стефаником у спідниці», ще її порівнюють з Акуніним та Габріелем Гарсіа Маркесом.
Твори Марії Матіос неодноразово ставали основою до постановок на театральних сценах не тільки України. Зокрема, у Польщі вистава за мотивами «Солодка Даруся» була настільки успішною, що зібрала кілька гран-прі на популярних театральних фестивалях, також цей роман став основою для екранізації у кіно. Роман «Черевички Божої Матері. Вирвані сторінки з буковинської саги» – деякою мірою перегук із «Солодкою Дарусею».
Головна героїня твору – Іванна Борсук – хворобливе боже створіння, ніжне й лагідне, якій навіть «поміж хмарами ходити хочеться». Дівчинка «знає безліч молитов, які повторює одну за одною», живе серед своїх уявлень та фантазій. Завдяки авторці ми опиняємося серед буковинських традицій легенд, молитов, замовлянь. А ще в цьому романі йдеться про одну з найболючіших трагедій ХХ століття – жахливе вбивство євреїв у перші тижні і місяці війни. «Історії, намертво забутої саме там, де вона розігралася» – не буває, і Марія Матіос це доводить, дякуємо Вам, Берегине!
Дякуємо читачам, що долучилися до літературної події і були вражені вмінням письменниці по своєму розповісти про минуле і сучасне українського народу, вмінням авторки передати стан дитини закоханої в красу і неповторність рідного краю.