Перейти на украинский язык Перейти на русский язык Перейти на английский язык

«Харків ракетно-космічний»

Згадали про академіка Сергєєва В.Г. Виступає голова Громадського координаційного комітету Харків-космічний Тупало Г.М.

24 березня 2014р. бібліотека сімейного читання № 25, спільно з головою Ради ветеранів Дзержинського району Гора Л. Н. та головою Громадського координаційного комітету «Харків-космічний» Тупало Г.М., провели зустріч для ветеранів «Харків ракетно-космічний», присвячене 80-річчю з дня народження Ю.О. Гагаріна, першого у світі космонавта, та Міжнародному дню авіації і космонавтики.

 Про виняткову роль Харкова в історії вітчизняної космонавтики цікаво, з душею і вражаючим ілюстративним матеріалом розповідав ветеранам член Громадського Координаційного Комітету «Харків ракетно-космічний» Кузьмін В. Г. Наш Харків є рекордсменом серед міст за кількістю підприємств та інститутів, які зробили свій внесок в освоєння космосу. Серед них: завод «Комунар», підприємство «Хартрон», завод «Електроапаратури», завод ім. Т. Г. Шевченко, авіаційний завод, Науково-дослідний технологічний інститут приладобудування і велика кількість інших підприємств. Також з нашим містом тісно пов'язані долі багатьох космонавтів - Олексій Архипович Леонов, який першим в історії космонавтики здійснив вихід у відкритий космос; Володимир Вікторович Аксьонов - творець радянських космічних апаратів; Василь Григорович Лазарєв, який готувався висадитися на Місяць; Олександр Олександрович Волков, який провів у космосі 391 день і багато інших космонавтів. Понад двадцять об'єктів Сонячної системи: кратери на Місяці і планетах, астероїди, - названі іменами астрономів Харкова. Малим планетам присвоєні назви 9167 Kharkiv і 10685 Kharkivuniver.

Виступає член Громадського координаційного комітету Харків ракетно-космічний Кузьмін В.Г.

Перегляд документального фільму «Зоряний загін», який розповідає про підготовку першого в світі загону космонавтів, до складу якого входив і наш земляк, харків'янин В. В. Бондаренко, льотчик-винищувач. Згадали і вшанували пам'ять ще одного видатного харків'янина, Головного конструктора систем управління РКТ, двічі Героя Соціалістичної праці, академіка Володимира Григоровича Сергєєва, який протягом 26 років - з 1960-го по 1986 роки - керував ПАТ «Хартрон», а в подальшому очолив - КБ «Електроприладобудування» і НВО «Електроприлад».

У кінці зустрічі   прочитав свої вірші «Звідси в космос пролягли дороги» з книги «Натхненні космосом». До речі, авторами віршів даного збірника є представники всіх провідних підприємств і установ Харкова, що працювали в космічних програмах і назавжди закохалися в космос. 


На нашем сайте появился ресурс, который поможет найти ближайшую к вам библиотеку, узнать, как с ней связаться и воспользоваться ее услугами. Будем ближе в цифровом и реальном мире!

Загальнонаціональний право​просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО​!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції.
Наши фотографии
Календарь событий
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Проверка тИЦ и PR
Центральная городская библиотека им. В.Г.Белинского

Адрес: Украина, Харьков, 61058, ул. Данилевского, 34
Телефон: (057) 705-19-90. citylibbelin@gmail.com
Время работы - c 10.00 до 18.00
Выходной день – вторник, в летнее время: суббота и воскресенье
Санитарный день – последний день месяца
Подробная контактная информация
©Copyright ЦГБ им. В. Г. Белинского
2011-2019