Перейти на украинский язык Перейти на русский язык Перейти на английский язык

«Під зіркою Пінзеля. Барокове мистецтво і костюми епохи» на сході України»

«Під зіркою Пінзеля. Барокове мистецтво і костюми епохи» на сході України» «Під зіркою Пінзеля. Барокове мистецтво і костюми епохи» на сході України» 8 листопада 2018 року у переповненой залі Центральной міської бібліотеки ім. В. Г. Бєлінського був представлений проект «Під зіркою Пінзеля. Барокове мистецтво і костюми епохи» на сході України», який став переможцем у конкурсі індивідуальних національних проектів від Українського культурного фонду в 2018 році.

Харків'яни познайомилися з творчістю геніального скульптора другої половини XVIII століття Йоганна Пінзеля, який за свою майстерність і оригінальність робіт удостоївся називатися українським Мікеланджело.

 «Під зіркою Пінзеля. Барокове мистецтво і костюми епохи» на сході України»  «Під зіркою Пінзеля. Барокове мистецтво і костюми епохи» на сході України»

Виставка об'єднала класичне мистецтво бароко і народне мистецтво. Гостям були представлені зображення знаменитих робіт скульптора Йоганна Пінзеля, національні костюми і ляльки-мотанки Західної України, а також костюми з колекції Харківського історичного музею і слобожанські вишивки.
«Хочемо, щоб люди відроджували традиції, дотримувалися їх. Ми привезли всю автентику кінця 19-го - початку 20-го століття. Наприклад, чорна вишита бавовняна сорочка, яка властива тільки Західному Поділлі. Вона стоїть поруч з полтавської і решетилівською, які вишиті білим по білому. Ми ініціюємо, щоб їх внесли до культурної спадщини України», - розповіла Тетяна Фарина.

«Під зіркою Пінзеля. Барокове мистецтво і костюми епохи» на сході України» «Під зіркою Пінзеля. Барокове мистецтво і костюми епохи» на сході України»

«Презентація проекту в Харкові - це унікальна можливість поєднати культурні надбання Західної України і культурну спадщину Слобожанщини, - повідомив Тарас Демкура, керівник БО «Благодійний фонд родини Демкура ».
Роботи Йоганна Пінзеля можна побачити в музеях Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей. У 2012 році виставка робіт Пінзеля пройшла в паризькому Луврі. Крім того, в наші дні працює школа Пінзеля, де його послідовники відроджують скульптури майстра.


На нашому сайті з'явився ресурс, який допоможе знайти найближчу до вас бібліотеку, дізнатися, як з нею зв'язатися і скористатися її послугами. Будемо ближче в цифровому і реальному світі!
Календар подій
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Банери партнерів

Проверка тИЦ и PR
Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського

Адреса: Україна, Харків, 61058, вул. Данилевського, б. 34
Телефон: (057) 705-19-90.
Телефон: +38 097-158-98-41.
E-mail: citylibbelin@gmail.com
Розклад роботи - з 10.00 до 18.00
Вихідний день – вівторок, влітку: субота та неділя
Санітарний день – останній день місяця
Детальна контактна інформація
©Copyright ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського
2011-2022