Положення
про загальноміський огляд-конкурс серед публічних бібліотек міста Харкова на кращу віртуальну виставку «Віртуальна виставка - провідник в потоці інформації»
1. Загальні положення
1.1. Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського за підтримки Департаменту культури Харківської міської ради оголошує у 2017 році загальноміський огляд-конкурс серед публічних бібліотек міста Харкова на кращу віртуальну виставку «Віртуальна виставка - провідник в потоці інформації».
1.2. Віртуальна виставка - це публічна демонстрація в мережі Інтернет за допомогою засобів веб-технологій віртуальних образів спеціально підібраних і систематизованих творів друку та інших носіїв інформації, а також загальнодоступних електронних ресурсів, рекомендованих віддаленим користувачам бібліотеки для огляду, ознайомлення та використання. Виставка передбачає віртуальну презентацію видань, що розкриває їх зміст, а також доступ до матеріалів бібліографічного, фактографічного, енциклопедичного характеру, що існують в електронному вигляді і доступним через Інтернет.
1.3. Конкурс проводиться з 1 березня по 30 жовтня 2017 року.
1.4. Для організації та проведення конкурсу створюється оргкомітет. Оцінює роботи, представлені на конкурс, і визначає переможців журі, склад якого визначає оргкомітет.
2. Основні цілі та завдання конкурсу
2.1. Розширення можливостей просування бібліотечних ресурсів в Інтернет-просторі;
2.2. Розширення доступу та розкриття бібліотечних фондів за допомогою використання електронних ресурсів;
2.3. Залучення нової цільової аудиторії і посилення інтересу до читання молоді;
2.4. Підвищення професійного рівня та активізація творчого потенціалу бібліотечних фахівців, підтримка талановитих працівників;
2.5. Підвищення репутації і створення привабливого іміджу бібліотеки.
3. Умови проведення конкурсу
3.1. У конкурсі можуть взяти участь всі публічні бібліотеки міста Харкова, які мають власні веб-ресурси.
3.2. Номінації конкурсу:
- Краща краєзнавча віртуальна виставка;
- Краща тематична віртуальна виставка (присвячується актуальним питанням, пов'язаним з громадськими запитами в області економіки, науки, техніки, культури і мистецтва.)
- Краща виставка соціальної проблематики (присвячується питанням екології, наркоманії, злочинності, білих плям історії, рок-музики, сексу і т. д.)
- Краща персональна віртуальна виставка (в тому числі меморіальна виставка, присвячена життю і діяльності особи, ім'я якого носить бібліотека).
3.3. Учасники мають право надати на конкурс одну виставку від бібліотеки в одній номінації.
3.4. 3.4. Віртуальна виставка може бути створена в будь-якій програмі і розміщена на сайтах бібліотек-учасниць або бути доступною на онлайн-сервісах.
3.5. Конкурсна віртуальна виставка подається для розміщення на сайті ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського. Посилання з позначкою «На конкурс» необхідно направити на електронну адресу: citylibbelin@gmail.com не пізніше 1 жовтня 2017 року.
4. Порядок проведення конкурсу
4.1. Конкурс проводиться в три етапи:
- I етап: 1 березня - 31 травня - навчання на майстер-класах зі створення віртуальних виставок, консультативна та методична допомога.
- II етап: 1 червня - 30 вересня - створення конкурсних віртуальних виставок, посилання на віртуальну виставку бібліотеки спрямовують на електронну адресу citylibbelin@gmail.com.
- III етап: 1 жовтня - 30 жовтня - підведення підсумків, оголошення переможців, нагородження.
4.2. Журі розглядає і виявляє три кращі роботи в кожній номінації, визначає I, II, III місця в кожній номінації.
4.3. Результати конкурсу будуть розміщені в новинній стрічці сайту ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського.
4.4. Церемонія нагородження переможців конкурсу відбудеться на одному з семінарів ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського.
5. Критерії оцінки конкурсних робіт
5.1. Розкриття (Відповідність) заявленої номінації за змістом (Відповідність документів темі і призначенню виставки).
5.2. Ступінь розкриття змісту документів: правильність бібліографічного опису документів, анотацій, вказівка шифрів і місць зберігання, можливість оперативного ознайомлення з першоджерелами.
5.3. Логічність структури і ємність змісту (структура віртуальної виставки, як і звичайної, повинна складатися з розділів, супроводжуватися цитатами, зверненням до читача / введенням, ілюстративним матеріалом;
5.4. Оригінальність і авторська концепція (емоційний стан, що викликається ілюстраціями, якістю шрифту, кольоровим виконанням, анімацією, переглядом виставки в цілому);
5.5. Якість оформлення виставки (інтерфейс, кольорове виконання, розмір шрифту (зручність для читання), фон (колір, яскравість, сполучуваність з текстом), можливість копіювання інформації, навігація, гіпертекст, ілюстрації (сприйняття для очей).
5.6. Дотримуватись авторських прав.
5.7. Містити інформацію про авторів виставки.
6. Контактна інформація
6.1. ЦМБ ім. В.Г. Бєлінського, тел. 705-19-90,
м. Харків, вул. Данилевського, 34
E-mail: citylibbelin@gmail.com
6.2. Координатор: Серенко Ірина Володимирівна