Перейти на украинский язык Перейти на русский язык Перейти на английский язык

Абрамова Г. А. Комунікаційно-масові форми роботи бібліотеки як інформаційні продукти і послуги бібліотеки

УДК 021.1
Абрамова Ганна Анатоліївна 
Бібліотекар 1 категорії Центральної міської 
бібліотеки ім. В. Г. Бєлінського 
м. Харків тел.705-19-90
пошт. адреса: ул.Данилевского 34 эт.1, г.Харьков, 61058, Украина;
конт.тел.: 050-402-78-96
e-mail: citylibbelin@gmail.com
 
 
Комунікаційно-масові форми роботи бібліотеки як інформаційні продукти і послуги бібліотеки
 
Ключові слова: бібліотека, діяльність бібліотеки, культурно-масова робота бібліотеки, клубна робота
Ключевые слова: библиотека, деятельность библиотеки, культурно-массовая работа библиотеки, клубная работа
Key words: library, library activities, cultural work the library, club work
 
   Важливою соціальною функцією бібліотек є задоволення інформаційних потреб користувачів шляхом надання їм інформаційно-бібліотечних продуктів і послуг. Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського постійно працює над вивченням інтересів користувачів, досліджує їх попит на інформаційно-бібліотечні продукти і послуги. Особливим попитом і любов’ю читачів користуються кільтурно-масові заходи.
   У 1993 році в бібліотеці створено літературно-музичну вітальню “Слобожанщина”, яка стала справжнім творчим майданчиком для обдарованих харків’ян та художніх колективів нашого міста.
   Багаторічна, щира дружба пов’язує нашу бібліотеку з фольклорним ансамблем “Рідна пісня” (керівник Наталя Роман). Талановиті співачки багато разів виступали перед відвідувачами літературно-музичної вітальні“Слобожанщина” з цікавими музичними програмами.
  З цікавими музичними вечорами приїжджає до нашої бібліотеки і талановитий колектив оркестру народних інструментів факультету мистецтв ХНПУ ім. Г. С.Сковороди (диригент, старший викладач Василь Жуков). Вдалий підбір репертуару, популяризація класичних академічних зразків оригінальної та народної музики, високопрофесійна, віртуозна майстерність виконання складних музичних творів відомим колективом та вдала інтерпретація музичних творів диригентом оркестру надають змогу відвідувачам літературно-музичної вітальні “Слобожанщина” отримати справжню насолоду.
   Багаторічний досвід Центральної міської бібліотеки ім. В. Г. .Бєлінського свідчить про те, що значущою складовою у культурно-просвітницькій діяльності є залучення молоді до активної творчої діяльності.
  З метою формування високого рівня національної свідомості, дослідження проблем української історії, мови, традиційного і сучасного мистецтва у нашій бібліотеці реалізуються численні культурно-просвітницькі заходи та творчі молодіжні акції.
  Ще одним із важливих напрямків діяльності бібліотеки є співпраця з творчими дитячими та юнацькими колективами, з обдарованою молоддю нашого міста, дитячими музичними школами та центрами дитячої та юнацької творчості.
   Вже традиційними стали виступи у нашій бібліотеці викладачів та учнів дитячої музичної школи №13 ім.М.Коляди з святковими музичними програмами (“Ой да на Івана, ой да на Купала…”, “І покрова святі нам захист подарують…”, “Українські співаночки…”).
   Вихованці Центру дитячої та юнацької творчості № 1 Шевченківського району регулярно допомагають у музичному оформленні свят та творчих заходів, беруть активну участь у дитячих конкурсах та фестивалях. Особливо хочеться відзначити яскраві виступи у бібліотеці дитячого ансамблю “Фантазія” (керівник Ольга Цехмістро); ансамблю народних інструментів “Натхнення” (керівник Галина Семенякіна); ансамблю гітаристів (керівник Ірина Сахно) та хореографічного ансамблю “Пролісок” (керівник Віолетта Хованова).
  У Центральній міській бібліотеці ім. В. Г. Бєлінського широко використовуються традиційні форми роботи, але експеримент та пошук, притаманний творчій діяльності, завжди мають місце та заохочуються. Так, у 2010 році почав свою роботу Міжнародний жіночий клуб духовного спілкування “Лада”. Одним з напрямків роботи якого є допомога молодим родинам у творчому вихованні дітей (сектор «Ладушки»).
   Особливу увагу ми приділяємо рішенню проблеми сумісного дозвілля  молодої родини – це і організація консультацій з провідними фахівцями нашого міста, і зустрічі з дитячими поетами та письменниками, і майстер-класи відомих майстрів народної творчості, і різноманітні дитячі свята, конкурси, вікторини…
Цікавою була і для дітлахів, і для дорослих виставка авторських робіт майстра писанкарства Лариси Волкової під назвою “Українські обереги.” Лариса Володимирівна займається писанкарством вже 17 років, вона оволоділа технікою розпису пасхальних яєць усіх регіонів України. Майстриня брала участь у багатьох фестивалях народної творчості, де завжди здобувала визнання та вдячність. Сьогодні Лариса Володимирівна передає свою майстерність дітям. Вона веде гурток писанкарства, де крок за кроком веде своїх учнів до пізнання народних традицій. Майстриня займається і виготовленням традиційних українських ляльок-мотанок, які завжди вважалися родинними оберегами. Цікавою та пізнавальною була розповідь Лариси Володимирівни про традиції писанкарства на Слобожанщині, про те як наші предки розписували писанки, вкладаючи у візерунки свої мрії та надії…
  Цей напрямок роботи Міжнародного жіночого клубу духовного спілкування «Лада» припав до вподоби молодим родинам що мають малих дітей. Вони залюбки приймають участь в усіх запропонованих культурних та  навчальних заходах.
   Працівники бібліотеки сумісно з фахівцями розробляють цікаві заходи, нові акції, мають багато інноваційних ідей та планів… Але, на великий жаль,  на реалізацію усіх задумок бібліотека не має коштів. А це – якість проведення дитячих заходів (призи та заохочувальні подарунки, навчальні та індивідуальні роздавальні матеріали, меблі та іграшки для дитячих куточків тощо).  Сьогодні вирішувати  цю проблему наші бібліотеки мають самотужки. Ми маємо багато добровільних помічників бібліотеки, але більшість з них можуть запропонувати тільки свій вільний час та бажання допомогти. Пошук спонсорських коштів – лотерея, яка не може гарантувати фінансування тривалих проектів та перспективних планів. Буває дуже прикро, коли цікаві, улюблені дітлахами й батьками проекти доводиться згортати.
  Ми згодні, що далеко не усі ідеї та проекти повинні мати державне фінансування, але ті що пройшли іспит часом, мають успіх і прихильників заслуговують на якусь підтримку.
  Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського натхненно працює і запрошує до співпраці усіх, хто не байдужий до збереження та розвитку культурних надбань нашої країни, залучує молодь до активної творчої діяльності, оперативно створює культурно-досуговий інформаційно- бібліотечний продукт і якісно задовільнює інформаційні потреби своїх користувачів.
 

Надійшло: 04.04.2016 

На нашем сайте появился ресурс, который поможет найти ближайшую к вам библиотеку, узнать, как с ней связаться и воспользоваться ее услугами. Будем ближе в цифровом и реальном мире!
Наши фотографии
Календарь событий
ПнВтСрЧтПтСбВс
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Проверка тИЦ и PR
Центральная городская библиотека им. В.Г.Белинского

Адрес: Украина, Харьков, 61058, ул. Данилевского, 34
Телефон: (057) 705-19-90. citylibbelin@gmail.com
Время работы - c 10.00 до 18.00
Выходной день – вторник, в летнее время: суббота и воскресенье
Санитарный день – последний день месяца
Подробная контактная информация
©Copyright ЦГБ им. В. Г. Белинского
2011-2018