Перейти на украинский язык Перейти на русский язык Перейти на английский язык

Зустрінемо весну «по-французьки»

Анна Шумейко

З 2004 року в Україну щорічно приходить «Французька весна». Для багатьох харків’ян цей фестиваль уже став традицією. Цього року він має пройти не менш феєрично, ніж у попередні.

 

Франція та Україна – такі різні країни, та є в них щось спільне. Мистецтво поєднує всіх. Як підкреслив 30 березня в ході прес-конференції з нагоди відкриття фестивалю «Французька весна» у Харкові аташе з питань культури Посольства Франції в Україні Франкі Бландо, Франція дуже зацікавлена в культурних зв’язках з Україною.

– Ми прагнемо показати сучасний стан французького мистецтва. Все це культурна вітрина Франції. Для зміцнення зв’язків ми запрошуємо французькі колективи в Україну, щоб у них зав’язалася взаємна співпраця з українськими театрами і групами. Ми зацікавлені, щоб ця співпраця була тривалою й плідною, – сказав Франкі Бландо.

У рамках цьогорічного фестивалю в Харкові заплановано багато заходів. Так, у перші квітневі вихідні відбудеться «Ніч французького короткометражного кіно» в кінотеатрі ім. О. Довженка. Глядачам буде представлено 25 найкращих короткометражних стрічок з одинадцятої години ночі аж до шостої ранку. Серед інших подій – вистава театру міміки та жесту й зустріч з французьким письменником Арно Рікнером, який презентує свою нову книгу «Le Wagon». Ще одна приємна несподіванка чекає на харківських глядачів, а саме – ретроспектива фільмів з легендарною Ізабель Юппер. На превеликий жаль акторка не зможе цього року приїхати до Харкова, та фільми за її участю не залишать нікого байдужими.

А 16 квітня в рамках фестивалю відбудеться концерт французького музичного колективу «Тріо з низів». Один з учасників групи Арно Руані, на відеоконференції розповів журналістам, що збирається здивувати харків’ян, і продемонстрував віртуозну гру на незвичних музичних інструментах, а саме – на каструлях!

– Наша музика демократична, вона для звичайних людей! Наші незвичайні інструменти також символізують приналежність нашої музики до «низів», так би мовити. Ми вже раніше були в Україні. Проте виступати у вас – дещо інше, ніж у Франції. Така неймовірна енергія від глядачів! Мабуть, українці це теж відчувають! – сказав музикант.

Культурний обмін між Україною і Францією триватиме місяць. «Французька весна» запрошує усіх на зустріч з дивовижними та спокусливими формами театру, кіно, літератури та музики.

 

 

Шумейко, А. Зустрінемо весну «по-французьки» [Электронный ресурс] / А.Шумейко. - Режим доступа: http://www.slk.kh.ua/obz_view_post.php?id=549&cat=3 . - 04.04.2011г.

На нашем сайте появился ресурс, который поможет найти ближайшую к вам библиотеку, узнать, как с ней связаться и воспользоваться ее услугами. Будем ближе в цифровом и реальном мире!
Наши фотографии
Календарь событий
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Проверка тИЦ и PR
Центральная городская библиотека им. В.Г.Белинского

Адрес: Украина, Харьков, 61058, ул. Данилевского, 34
Телефон: (057) 705-19-90. citylibbelin@gmail.com
Время работы - c 10.00 до 18.00
Выходной день – вторник, в летнее время: суббота и воскресенье
Санитарный день – последний день месяца
Подробная контактная информация
©Copyright ЦГБ им. В. Г. Белинского
2011-2019