«Князівська земле! Плачуть твої предки
Трагічним снам століття замалі.
Чорнобиль був. Чорнобиль попередив
Про те, що може статься на Землі!»
Оксана Пахльовська.
26 квітня відзначається День трагедії на Чорнобильській атомній електростанції. Пройшло вже багато часу від цієї катастрофи, але тема Чорнобиля актуальна і в наші часи.
В бібліотеці імені Петра Панча створено книжкову виставку «Чорнобиль - жива рана землі моєї», де ви можете переглянути книжки та газетні статті про Чорнобильську трагедію. А також познайомитись з новою книгою Ольги Купрієнко «Чорнобильська хроніка. Люди», яку отримала наша бібліотека. В ній згадуються імена тих, хто загинув при ліквідації пожежі на ЧАЕС. Ця книга містить також історії борців за наше життя. Це свідки й учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: атомники, пожежники, інженери, оператори. Кожна сторінка книжки варта найуважнішого прочитання, адже не все ще сказане і почуте суспільством. Кожне слово, промолвлене очевидцями тих подій, має величезну вагу для майбутніх поколінь. Справа живих – пам’ятати!
Сподіваємось, що усім буде пізнавальною газетна стаття Віктора Смирнова «Чорнобиль-все далі. А радіації-все більше?». Вона містить інформацію про те, яку дозу опромінення отримують українці. Запрошуємо на виставку!
Чорнобильська катастрофа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України,колишньої УРСР, в ніч на 26 квітня 1986 року. Руйнування мало вибуховий характер, реактор було повністю зруйновано і в довкілля викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся викид потужністю 300 Хіросім.
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60 % радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 300 000 осіб евакуйовано із зон забруднення. Чорнобильська аварія стала подією великого суспільно-політичного значення для всього світу. Це наклало деякий відбиток на хід розслідування її причин. Підхід до інтерпретації фактів і обставин аварії змінювався з часом і повністю єдиної думки не існує досі.