Перейти на украинский язык Перейти на русский язык Перейти на английский язык

«Найвідоміший серед слобожанців…»

До 117-річчя від дня народження Іллі Рєпіна

І. Рєпін «Запорожці» На екскурсія по рєпінських залах Харківського художнього музею

6 серпня 2021 року відвідувачі літературно-музичної вітальні «Слобожанщина», що 28 років плідно працює при Центральній міській бібліотеки ім. В. Г. Бєлінського, завітали в гості до стародавніх друзів – співпрацівників Харківського художнього музею на тематичну виставку «Ілля Рєпін – найвідоміший серед слобожанців…».
Співпрацівники музею розповіли що формування колекції почалося ще в кінці 19 ст. Кістяком майбутньої експозиції стали роботи російських майстрів, переданих художньому музею Петербурзькою академією мистецтв. Пізніше збори було поповнено за рахунок колекцій Харитоненка та Філонова.
Головною перлиною колекції Харківського художнього музею, звичайно, є твори Іллі Рєпіна. У залах, що присвячені славетному художнику, зберігаються 11 живописних полотен та 8 графічних аркушів майстра, які дають уяву про багатогранну та яскраву творчість автора. Але головною і найвідомішою роботою Іллі Рєпіна є картина «Запорожці», один з варіантів якої зберігається в Харківському художньому музеї. Багато часу провели відвідувачі біля картин талановитого живописця, славетного нашого земляка, який подарував людству безцінний скарб – відображення українського життя, української історії…
У Харківському художньому музеї зберігаються чудові портрети Т. П. Чаплигіна, двоюрідного брата Рєпіна, з яким він пов’язував своє перше захоплення мистецтвом, та сусідки Рєпіна, красуні Софії Любицької. А також відомі полотна – «Портрет В. В. Стасова», «Портрет Т. Л. Щепкіной-Куперник», письменниці, правнуки видатного російського актора Щепкіна, та варіант картини «Микола Мірлікійський рятує від смерті трьох невинно засуджених»…
Відвідувачам літературно-музичної вітальні «Слобожанщина» дуже сподобалася тематична екскурсія залами Харківського художнього музею, вони були вдячні співпрацівникам музею за цікаві та пізнавальні розповіді, щиро дякували за чудові враження та добрий настрій.


На нашому сайті з'явився ресурс, який допоможе знайти найближчу до вас бібліотеку, дізнатися, як з нею зв'язатися і скористатися її послугами. Будемо ближче в цифровому і реальному світі!
Календар подій
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Банери партнерів

Проверка тИЦ и PR
Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського

Адреса: Україна, Харків, 61058, вул. Данилевського, б. 34
Телефон: (057) 705-19-90.
Телефон: +38 097-158-98-41.
E-mail: citylibbelin@gmail.com
Розклад роботи - з 10.00 до 18.00
Вихідний день – вівторок, влітку: субота та неділя
Санітарний день – останній день місяця
Детальна контактна інформація
©Copyright ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського
2011-2022