5 липня 2019 року в бібліотеці-філії № 22 закрилася виставка ляльок-амігурумі майстрині hand-made Ліани Горбачової. Ляльки, до яких ми вже так звикли і які так прикрашали наш читальний зал, повернулися додому. Читачі з захопленням згадують кота на ім'я Грустнокот, чарівних їжачків, оленів, кішечок і інших милих і дуже позитивних тварин. Теплі і яскраві експонати дуже сподобалися дітям і дорослим. Дорослі мали можливість повернутися в дитинство, а діти із задоволенням грали м'якими теплими звірятами.
Амігурумі - японське мистецтво в'язання на спицях або гачком маленьких м'яких звірят і людиноподібних істот. Амігурумі відрізняє особлива техніка в'язання. Їх завжди в'яжуть у вигляді окремих деталей, які потім акуратно зшивають. Причому, гачок для в'язання завжди беруть меншого розміру, ніж нитка, щоб полотно було щільним, без дірочок. Але головна особливість - всі амігурумі мають імена. Зовсім як люди. І це можна пояснити: амігурумі - це олюднені предмети і тварини. А будь-яка людина, згідно східної традиції обов'язково має ім'я. По-друге, першими прототипами для амігурумі ставали герої мультиків або японських коміксів - манга.
Зараз амігурумі - це особлива філософія. Їх носять на сумках, мобільних, в автомобілі, прикрашають ними новорічну ялинку, тим самим підкреслюючи свою індивідуальність і самобутність. Адже навіть зв'язана за однією схемою іграшка у різних людей виходить різною.
Завдяки таланту і творчості Ліани Горбачової читачі познайомилися з цією дивовижною технікою в'язання і з нетерпінням чекають зустрічі з автором і її новими роботами.