Перейти на украинский язык Перейти на английский язык

«Історія українського костюму»

Зустріч читачів бібліоткі-філії №22 з кандидатом історичних наук, доцентом кафедри теорії та історії мистецтв Харківської державної академії дизайну і мистецтв Сушко Валентиною Анатоліївною16 лютого 2019 року в бібліотеці-філії №22 відбулася зустріч членів Клубу Цікавих Зустрічей «У колі друзів» з кандидатом історичних наук, доцентом кафедри теорії та історії мистецтв Харківської державної академії дизайну і мистецтв Сушко Валентиною Анатоліївною. Присутні дізналися багато нового і цікавого про історію українського національного строю, побачили елементи національного костюму, зразки вишивок, познайомилися з особливостями слобожанського вбрання.

Костюм в українському стилі у більшості з нас асоціюється з віночком і стрічками, коралами і вишиванкою, широкими козацькими шароварами, заправленими в м'які шкіряні чобітки. Але насправді український народний костюм - явище набагато більш складне і багатогранне. Він об'єднує в собі широту і щирість слов'янської душі, пристрасть східних народів до яскравих фарб і прикрас, і навіть нотку вишуканої елегантності, властивої європейським сусідам. Історія українського народного костюму  бере свій початок з глибокої давнини, коли слов'янські племена Придніпров'я  ще не об'єдналися під егідою Київської Русі і продовжувала своє становлення аж до 19 століття.

Зустріч читачів бібліоткі-філії №22 з кандидатом історичних наук, доцентом кафедри теорії та історії мистецтв Харківської державної академії дизайну і мистецтв Сушко Валентиною Анатоліївною

Народні костюми України мали відмінні регіональні особливості. Наприклад, для південних областей характерною була більш відкрита горловина сорочки і яскрава вишивка з використанням червоного, жовтого, зеленого кольорів. У центральних регіонах набула поширення чорно-червона колірна гамма. Хоча на Полтавщині досі популярна напрочуд гарна вишивка білим по білому, а на Черкащині, через яку проходив «чорний шлях» (по ньому гнали на південь сповнений) була поширена вишивка чорним по білому.

У народному костюмі знайшли своє втілення не тільки характер і талант українського народу, а й його історія. Тому і ставлення до нього на Україні особливе - костюм в українському народному стилі, або хоча б вишиванку сьогодні має у себе чи не кожна українська сім'я.


На нашому сайті з'явився ресурс, який допоможе знайти найближчу до вас бібліотеку, дізнатися, як з нею зв'язатися і скористатися її послугами. Будемо ближче в цифровому і реальному світі!
Календар подій
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Банери партнерів

Проверка тИЦ и PR
Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського

Адреса: Україна, Харків, 61058, вул. Данилевського, б. 34
Телефон: (057) 705-19-90.
Телефон: +38 096-860-08-20.
E-mail: citylibbelin@gmail.com
Розклад роботи - з 10.00 до 18.00
Вихідний день – вівторок, влітку: субота та неділя
Санітарний день – останній день місяця
Детальна контактна інформація
©Copyright ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського
2011-2024